Slapukų nustatymai

Išsamią informaciją apie visus slapukus rasite slapukų kategorijų aprašymuose.

Visada aktyvūs

Būtini slapukai reikalingi, norint įgalinti šios svetainės pagrindinius funkcionalumus, tokius kaip saugus prisijungimas ar jūsų sutikimo nuostatų reguliavimas. Šie slapukai nesaugo jokios asmeninių duomenų.

Funkciniai slapukai padeda užtikrinti tam tikrų funkcionalumų veikimą, tokių kaip svetainės turinio dalijimasis socialiniuose tinkluose, atsiliepimų surinkimas bei išsaugo lankytojo svetainėje atliktus pasirinkimus.

Analitiniai slapukai naudojami tam, kad būtų galima geriau suprasti, kaip lankytojai naudojasi svetaine. Šie slapukai renka tokią informaciją, kaip lankytojų skaičius, atmetimo statistika, srauto šaltiniai ir kt.

2020 m. sausio mėnesio pirmasis dešimtadienis

Sausio pirmojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 2,3 °C (teigiama 6,0° anomalija): nuo 0,6 °C rytiniame šalies pakraštyje iki 4,9 °C pajūryje. Aukščiausia oro temperatūra siekė 4–8 °C, Nidoje 8,6 °C. Žemiausia nukrito iki -2…-7 °C, Klaipėdoje ir Nidoje atitinkamai 0,2 ir 0,5 °C.

 1 pav. Sausio mėnesio pirmojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra
1 pav. Sausio mėnesio pirmojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra

Pirmąjį sausio dešimtadienį vidutinis kritulių kiekis Lietuvoje buvo 19 mm (1,1 SKN). Dalyje šiaurinių ir rytinių rajonų kritulių kiekis neviršijo 10 mm (0,5–0,7 SKN), kitur jų buvo 10–30 mm (0,7–1,5 SKN), Vakarų Lietuvoje 30–47 mm (1,3–2 SKN) (2 pav.).

 2 pav. Sausio mėnesio pirmojo dešimtadienio kritulių kiekis
2 pav. Sausio mėnesio pirmojo dešimtadienio kritulių kiekis

Sausio pirmąjį dešimtadienį vidutiniškai Lietuvoje Saulė spindėjo 13 val. (1,4 SKN). Šiauriniuose rajonuose ir Žemaitijoje jos spindėjimo laikas neviršijo 10 val. (0,5–0,8 SKN), o Pietų Lietuvoje buvo 20–23 val. (2 SKN) (3 pav.).

 3 pav. Sausio mėnesio pirmojo dešimtadienio Saulės spindėjimo trukmė
3 pav. Sausio mėnesio pirmojo dešimtadienio Saulės spindėjimo trukmė

Vidutinė purenamo ruožo temperatūra 10 cm gylyje daug kur svyravo apie 1–2 °C, tik Šilutės ir Klaipėdos apylinkėse apie 3 °C, aukščiausia kilo iki 3–6 °C.

Dešimtadienio viduryje esant neigiamai oro temperatūrai, šalyje pradėjo formuotis dirvožemio įšalas. Dirvožemiai giliausiai buvo įšalę Dotnuvos apylinkėse – įšalo sluoksnis čia siekė 13 cm, kitur šalyje vyravo apie 1–5 cm įšalo sluoksnis. Permainingi dešimtadienio orai nulėmė įšalusių dirvožemių atitirpimą – paskutinę dešimtadienio dieną šalyje dirvožemiai buvo visiškai atitirpę.